طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال یا طراحی لبخند با کامپیوتر(DSD ،digital smile Design) علمی است که با استفاده از فناوری‌های دیجیتال، طرح لبخند افراد را اصلاح و درمان می‌کند. با پیشرفت علم دندانپزشکی، داشتن لبخندی زیبا و جذاب برای همه افراد با هر شرایطی دور از انتظار نیست. زیبایی و طراحی لبخند با استفاده از روش‌هایی مثل ارتودنسی، روکش دندان و.. انجام می‌شود.

برای داشتن لبخندی زیبا با استفاده از لبخند دیجیتال، باید در اجزاء صورت هارمونی و هماهنگی به وجود آورد. اصلاح طرح لبخند توسط دندانپزشک زیبایی با مجموعه‌ای از درمان‌های زیبایی صورت می‌گیرد. در این بین استفاده از فناوری دیجیتال می‌تواند دقت، کیفیت درمان اصلاح طرح لبخند را افزایش دهد. از ابزارهای خاص در زمینه طراحی لبخند دیجیتال می‌توان به انواع نرم افزارها و استفاده از فناوری‌های دیجیتال دیگر نظیر کد کم، لیزر دندان و… اشاره کرد. داشتن لبخند زیبا با اصلاح طرح لبخند در اعتماد به نفس شما تاثیر بسزایی دارد.

در اجزای صورت، زیبایی دندان و لبخند نقشی اساسی دارد. وجود هماهنگی بین این دو از اصول زیبایی است. دندان‌های مرتب، طول دندان‌های بلندتر، زیبایی لثه، سفیدی و براقیت دندان، وجود تناسب بین لب‌ها و دندان‌ها همگی نشانه‌ای از زیبایی دندان و لبخند ایده ال است. استفاده از فناوری‌های طراحی لبخند دیجیتال می‌تواند باعث افزایش دقت و زیبایی لبخند به دست آمده شود.

طراحی لبخند دیجیتال چند جلسه طول می‌کشد؟

اگر قصد دارید برای داشتن لبخندی زیبا اقدام کنید، شاید این سوال به ذهنتان برسد که طراحی لبخند دیجیتال چند جلسه طول می‌کشد و طول دوره آن چقدر است. در پاسخ به این سوال باید گفت که این موضوع برای هر فرد متفاوت است و نمی‌توان برای تمامی افراد، زمان یکسانی درنظر گرفت. با توجه به اینکه برای برخی از افراد لازم است که اقداماتی همچون درمان پوسیدگی، درمان لثه یا جایگزینی دندان های از دست رفته با ایمپلنت انجام شود، ولی ممکن است برای شخص دیگر نیاز نباشد. به همین دلیل طول دوره درمان نیز برای هر کدام متفاوت خواهد بود. جهت مشاوره با دندانپزشک زیبایی مریم امیدی و اطلاع از مدت زمان انجام طراحی لبخند دیجیتال با همکاران ما از طریق شماره تماس 36494982-071  در ارتباط باشید.‌

هزینه طراحی لبخند دیجیتال

با توجه به اینکه روش‌های انجام شده برای به دست آوردن لبخند زیبا در هر بیمار متفاوت است، لذا نمی‌توان برای تمامی افراد هزینه واحد و یکسانی درنظر گرفت. از طرفی چون برخی از افراد ممکن است از قبل دندان‌های پوسیده داشته باشند، در نتیجه لازم است که این افراد قبل از شروع فرآیند طراحی لبخند، برای رفع این پوسیدگی اقدام کنند. بنابراین هزینه انجام کار برای این دسته از بیماران قیمت بالاتری خواهد شد. پس به طور کلی با توجه به اینکه از کدام روش‌ها استفاده می‌شود و چه اقداماتی برای فرد لازم است، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید جهت انجام کلیه امور دندانپزشکی از جمله طراحی لبخند و کامپوزیت دندان به کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر مریم امیدی مراجعه کنید.

طراحی لبخند-دکتر مریم امیدی

نکات کلیدی در مورد لبخند دیجیتال

برای انجام طراحی لبخند دیجیتال لازم است تعدادی نکته را در نظر داشت. اکنون برخی از مهمترین این نکته‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

  • دندان‌های جلویی بالایی بایستی کمی برجسته‌تر باشند.
  • دندان‌ها باید به درستی ردیف شوند.
  • بایستی دندان‌های جلویی بالایی نسبت به سایر دندان‌ها برجسته‌تر باشند.
  • لازم است که بین ردیف دندان‌ها و ظاهر صورت هماهنگی وجود داشته باشد.
  • در توالی دندان نباید بین دندان‌های پایین و بالایی همپوشانی وجود داشته باشد.
  • قسمت روی دندان‌ها نباید لکه ای وجود داشته باشد و سفیدی آن باید حالت طبیعی داشته باشد.
  • نتیجه فرآیند طراحی لبخند باید به گونه‌ای باشد که لب‌ها و لثه‌ها هماهنگ به نظر برسند.
  • لازم است بین ردیف دندان‌ها و ظاهر صورت هماهنگی وجود داشته باشد.
  • در دهان نباید دندان از دست رفته وجود داشته باشد.
  • ظاهر دندان‌ها باید براق باشد.

طراحی لبخند دیجیتال-دکتر مریم امیدی

هدف از طراحی لبخند چیست؟

طراحی لبخند دیجیتال با هدف دستیابی به لبخندی زیبا با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف از خط صورت شخص گرفته تا رنگ پوست و ساختار لب برنامه ریزی می‌شود. چگونگی ساختار دهان و دندان بیمار در انتخاب روش مناسب در این طراحی نقشی اساسی دارد. این نکته را هم باید در نظر داشت که در این درمان، عوامل زیادی با هم ارزیابی می‌شوند و با توجه به نیاز بیمار برنامه درمانی آغاز می‌شود. قبل از هر کار لازم است که ابتدا مشکلات موجود برطرف شود.

اقدامات لازم برای طراحی لبخند

با توجه به شرایطی که هر بیمار ممکن است داشته باشد از روش‌های مختلفی همچون درمان پوسیدگی، درمان بیماری لثه یا ایمپلنت برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود. برای برخی از بیماران نیز با توجه به وضعیت دندان ها، درمان های ارتودنسی در طراحی لبخند دیجیتال گنجانده می‌شود. در صورت نیاز از روش‌های سفید کردن دندان یا تکنیک‌های روکش دندان برای داشتن دندان‌های سفیدتر و زیباتر بهره گرفته می‌شود. در نتیجه مشکلات دندان یا لثه که حتی ممکن است خود بیمار هم از آن بی خبر باشد، در یک معاینه جامع مورد توجه قرار می‌گیرد و درمان می‌شود.

جمع‌بندی

به لطف طراحی لبخند دیجیتال این امکان فراهم شده است که بیمار قبل از مرحله کاربرد می بیند که چه لبخندی خواهد داشت. و این یکی از مهمترین مزایای طراحی لبخند محسوب می‌شود. بسیاری از افراد هنگام خندیدن دستشان را جلوی صورت خود می‌گیرند. دلیل این موضوع می‌تواند نامرتب بودن دندان‌ها و نداشتن لبخندی زیبا باشد. این موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می‌شود.

طراحی لبخند دیجیتال بهترین راهکار برای برطرف کردن این مشکلات است و پس از چند جلسه، لبخندی زیبا و هالیوودی را برای فرد به ارمغان می‌آورد. شما عزیزان می‌توانید جهت مشاوره با دندانپزشک مریم امیدی به کلینیک ایشان واقع در شیراز، پل ستارخان، ساختمان صدگل، واحد یک مراجعه نمایید و جهت شروع درمان، اقدام فرمایید.‌ همچنین در این کلینیک سایر خدمات دندانپزشکی از قبیل جراحی دندان عقل و دندانپزشکی اطفال نیز انجام می‌شود.

در ادامه برخی از نمونه کارهای خانم دکتر مریم امیدی قرار داده شده است.

نمونه کار طراحی لبخند

نمونه کار طراحی لبخند در شیراز

نمونه کار طراحی لبخند دکتر مریم امیدی

نمونه کار طراحی لبخند دیجیتال در شیراز

نمونه کار طراحی لبخنددیجیتال شیراز

نمونه کار طراحی لبخند در کلینیک دکتر مریم امیدی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *