طراحی لبخند

طراحی لبخند

به طور متوسط هر فرد در طول زندگی خود 232000 باز لبخند می‌زند؛ اما در برخی شرایط ممکن است به مراتب این عدد کاهش پیدا کند. آیا تا به حال به خود فکر کرده‌اید چه چیزی مانع لبخند زدن شما می‌شود؟ یا اگر بتوانید تنها یک چیز را در لبخند خود تغییر دهید، به نظر شما آن چه چیزی می‌تواند باشد؟ تغییر در بسیاری از شرایط دلهره آور است، در حالی که بسیاری از ما به دلیل ترس از تفییر سالیان بسیار زیادی را با یک لبخند نازیبا زندگی کرده‌ایم و بسیاری از ما هنگام لبخند زدن نسبت به دندان‌های خود احساس ناخوشایندی داریم. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که نسبت به لبخند خود احساس ناخوشایندی نداری، نگران نباشید. طراحی لبخند یکی از راه‌هایی است که می‌تواند مسیر زندگی و لبخند شما را تغییر دهد.

طراحی لبخند چیست؟

یکی از راه‌های بسیار ساده که می‌تواند عیوب دندان را از بین ببرد، طرای لبخند یا اصلاح لبخند(smile design) می‌باشد که زیبایی و سلامت از دست رفته دندان‌هایتان را به شما بازمی‌گرداند. دندان‌های افراد با گذشت زمان فرسوده شده و در نهایت تغییر رنگ می‌دهد. یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی لبخند، تشخیص و طرح درمان با توجه به دندان‌های مراجعه کننده می‌باشد. این روند درمانی دارای نتایج طولانی مدت به همراه یک لبخند سفیدتر، دندان‌های صاف‌تر و طبیعی‌تر می‌باشد. ایجاد یک لبخند ایده‌آل ممکن است به موارد زیر نیاز داشته باشد.

 • ارتودنسی(orthodontics)
 • جراحی ارتوگناتیک(orthognathic surgery)
 • جراحی پرپودنتال(periodontal surgery)
 • دندانپزشکی زیبایی(cosmetic dentistry)
 • جراحی دهان(oral surgery)

برای داشتن یک طرج لبخند بسیار زیبا و ماندگار ممکن است در ابتدا انجام یکی از موارد بالا با توجه به شرح حال مراجعه کننده و تشخیص دندانپزشک متخصص نیاز باشد.

مزایای طراحی لبخند که از آن بی‌خبرید!

اصلاح طراحی لبخند از مزایای بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که ممکن است برخی از افراد از آن بی‌خبر باشند. این مزایا به شرح زیر می‌باشند.

 • در طراحی لبخند به دلیلی استفاده از مواد منحصر به فردی دندان سفیدتر و روشن‌تر نشان داده می‌شود و همین امر سبب شده تا چهره فرد جوان‌تر جلوه داده شود.
 • همانطور که به آن اشاره شد، دندانپزشک متخصص قبل از اصلاح طراحی لبخند دندان و دهان فرد را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهد و مشکلات و عیوب دندان و دهان مراجعه کننده در صورت نیاز قبل از طراحی لبخند تصحیح می‌گردد.
 • در اصلاح طرح لبخند می‌توان فرم و شکل لثه را تنظیم نمود و در نهایت ساختاری بهتر و منظم‌تر را  برای دهان و دندان به ارمغان آورد.
 • با استفاده از اصلاح لبخند اعتماد به نفس دز افراد بالا رفته و سبب زیبایی بیشتر لبخند و دندان آن‌ها می‌شود.

زمانی که شما برای اصلاح طرح لبخند خود اقدام می‌کنید، عیوب دندان و عفونت‌های لثه توسط دندانپزشک متخصص بررسی و سپس برطرف می‌شود. همین امر سبب شده تا دندان‌های صاف‌تر و منظم‌تری را در اختیار داشته باشید که شست و شو و رسیدگی به آن‌ها راحت‌تر خواهد بود.

طراحی لبخند

معایب طرح اصلاح دندان که نمی‌دانستید!

هر کاری در کنار مزایای بی‌شماری که دارد، دارای معایب نیز می‌باشد. فعالیت‌هایی که قبل از عمل اصلاح دندان صورت گرفته می‌شود از معایبی برخوردار هستند، این معایب به صورت زیر می‌باشد.

 • اگر در معاینات دندان، دندانپزشک متخصص فرد تشخیص دهد فرد نیاز به ارتودنسی دارد، در صورتی که فضای بین دندان‌ها بسیار کم باشد، پزشک مجبور به کشیدن یک یا دو دندان فرد می‌شود.
 • برای سفیدتر و تغییر رنگ دادن دندان به روش بیلیجینگ(در روش بلیجینگ زردی دندان برخی از افراد که با روش‌های معمول و طبیعی از بین نمی‌رود ناچارا از این روش برای سفید کردن دندان استفاده می‌کنند.) از ماده‌ی شیمایی استفاده می‌شود که امکان آسیب رساندن به بدن در طول دراز مدت را دارد.
 • در روش درمانی اییمپلنت به طور معمول برخی از افراد ناچار به تحمل درد زیادی هستند که البته این درد با مشورت پزشک معالجه و استفاده از مسکن قابل کنترل می‌باشد.

موارد بالا معایب روش‌های قبل از اصلاح طرح لبخند می‌باشد که در برخی از موارد و با گذشت زمان ممکن است به بدن آسیب برساند.

چه افرادی نیاز به اصلاح طرح لبخند دارند؟

در هنگام مشاوره شخصی با دندانپزشک متخصص خود این تشخیص از سوی ایشان داده می‌شود که انجام اصلاح لبخند برای شما مناسب می‌باشد یا خیر. در ابتدا دندانپزشک به کمک تکنولوژی روز دندان و فک شما را مورد بررسی قرار داده و به درستی معاینه می‌کند. برای اینکه فردی از صلاحیت اصلاح طرح لبخند برخوردار باشد، باید آناتومی دهان او سالم و خوب باشد و نباید هیچ گونه پوسیدگی و بیماری در لثه فرد وجود داشته باشد. اگر فرد یکی از مشکلات زیر را در دهان خود دارا باشد در ابتدا باید برای درمان آن مسئله بپردازد.

 • لب پر شدن دندان
 • نداشتن دندان
 • بد رنگ و کدر شدن دندان
 • داشتن دندان‌های نامنظم و کج
 • پوسیدگی دندان
 • داشتن لبخند لثه‌ای

بنا بر تشخیص دندانپزشک متخصص وجود هر یک از مشکلات بالا در فرد می‌تواند مدت زمان انجام اصلاح لبخند در فرد را به تعویض بیاندازد.

طراحی لبخند و مزایای آن

نکاتی که در اصلاح دندان باید به آن توجه کرد

از مهم‌ترین بخش‌هایی که باید قبل از شروع هر درمان در نظر گرفت، بررسی و کشف نگرانی‌های اصلی مراجعه کننده ناشی از نتیجه نهایی و مطلوب امری که در خصوص آن به پزشک مراجعه کرده است. اصلاح طرح لبخند دارای مراحلی است که ممکن است این مراحل در چند جلسه به طول انجامد.

بررسی دندان و گرفتن عکس OPG

پس از بررسی کامل شرح حال بیمار توسط دندانپزشک متخصص، معاینه‌ای جامع  که شامل رادیوگرافی، ارزیابی عضلات و مفصل گیجگاهی فکی(TMJ) می‌شود. به همراه داشتن عکس‌های OPG از دندان کمک بسیار زیادی به پزشک جهت بررسی دقیق‌تر و انتخاب بهترین راه برای داشتن اصلاح طراحی لبخند به شما می‌کند. تهیه عکس‌های زیر کار و روند درمانی را به سرعت پیش می‌برد.

 • عکس تمام چهره فرد
 • تصاویری از لبخند زدن طبیعی و پویای فرد
 • نماها به صورت نهفته جمع شده
 • عکس از دندان‌های قدامی

تمامی این تصاویر و اطلاعات برای پزشک جهت ارزیابی، بررسی و انتخاب برترین روش درمانی برای بیمار حائز اهمیت می‌باشند.

بررسی فرم صورت

ارزیابی کلی و اولیه یک لبخند باید از رویکردهای بیرونی شروع شود، بنابراین باید برخی از ویژگی‌های کلی صورت بیمار از جمله ارزیابی نسبت صورت به صورت افقی و عمودی مورد بررسی قرار گیرد. بسیار مهم است که به دنبال عدم تقارن ور ویژگی صورت از خط وسط صورت و نحوه تقاطع آن با خط وسط دندان توسط پزشک بررسی شود. ارزیابی عدم تقارن صورت در فرد، از قسمت‌های نیمه راست صورت و چپ، ارزیابی خط بین مردمک بیمار و سطوح اکلوزال و ارتباط با افق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نکاتی که در طراحی لبخند باید به آن توجه کرد

تقارن، تحرک و طول لب

لب و دندان نقش بسیار مهم را در صورت ایفا می‌کنند، تعداد دندانی که در حالت استراحت بر روی صورت فرد نمایش داده می‌شود باید توسط پشک مورد بررسی قرار گیرد. در لبخند لثه ای نیز این مورد بررسی می‌شود. باید توجه داشت که طول متوسط لب در خانوم‌ها 20 میلی متر و در آقایان 23 میلی متر می‌باشد. در خانوم‌ها با توجه به تفاوت طول متوسط لب نسبت به آقایان تعداد بیشتری دندان قابل مشاهده است. تقارن کلی تحرک لب نیز باید توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار گیرد، زیرا بخش قابل توجهی از مراجعه کنندگان ممکن است دارای عدم تقارن در حرکت لب‌های بالا و پایین خود در هنام لبخند زدن باشند. در صورت عدم توجه به این مسئله ممکن است طرح لبخند ایجاد شده برای فرد در آینده ظاهری ناخوشایند و نامرتب را به ارمغان آورد.

انواع مختلف اصلاح طراحی دندان

اطلاح طراحی دندان انواع مختلفی دارد که با توجه به فرم و حالت دندان فرد، علاقه و تشخیص پزشک برای افراد قابل اجرا می‌باشد، انواع مختلف اصلاح طراحی لبخند به صورت زیر می‌باشد.

طرح لبخند هالیوودی

یکی از پرطرفدارترین نوع اصلاح طرح لبخند، طرح لبخند هالیوودی می‌باشد. در این سیستم، با تغییر رنگ بسیار بالا و کاملا سفید یکدست که مخصوص هنرپیشگان هالیوودی است، صورت می‌گیرد. طرح لبخند هالیوودی دارای روش‌های متعددی است که به صورت زیر می‌باشد.

طراحی لبخند بدون سیستم لمینت تراش(Minimal_Prep Laminates)

این روش به توجه به شرحال مراجعه کننده و تشخیص دندانپزشک قابل اجرا می‌باشد. در این روش ونیرهای فوق العاده نازک و کم تراش خورده دندان که جدیدا در جدیدترین متدها با نام کلی کانتکت لنز نام برده می‌شود، با وجود اینکه بسیار نازک هستند؛ اما از حداکثر زیبایی و مقاومت برخوردار هستند. ان روش برای افرادی که نمی‌خواهند دندان‌هایشان تراش زیادی بخورد استفاده می‌شود.

طراحی لبخند با تراش لمینت(Ceramic Veneers)

این روش همانند روش بالا بوده با این تفاوت که این روش در مواردی برای فرد تجویز می‌شود که ترکیبی از روکش و لمینت برای فرد نیاز باشد، یا در گذشته از ونیرهای کامپوزیتی برای دندان‌های خود استفاده کزده باشد. چرا که این روش به تراشیده شدن سه چهرم محیط دندان نیاز دارد. در این روش از سرامیک‌های کریستالی و ترکیبی نزدیک و مشابه به عاج دندان استفاده می‌شود که حداکثر زیبایی را جهت لبخند زیبای فرد در بر می‌گیرد. در این روش به دلیل تراشیده شدن دندان وینرها ضخامت بسیار بیشتری نسبت به روش بدون تراش را دارند.

انواع مختلف اصلاح طراحی دندان

طرح لبخند لمینت کامپوزیتی

در این روش که توسط پزشک در مطب صورت می‌گیرد، امکان اتمام اصلاح طراحی لبخند در یک جلسه امکان پذیر می‌باشد. این روش در صورت تقاضای مراجعه کننده و مشاهده درمان پیش از شروع توسط تکنولوژی DSD صورت می‌گیرد. باید توجه داشت که کلیه مراحل ای نوع اصلاح لبخند در مطب صورت گرفته می‌شود، موارد بسیار محدود و کم امکان طراحی لبخند و شکل دادن دندان به صورت صد در صد مطابق سلیقه دلخواه شما وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید که در این روش کامپوزیت وینر(لامینت) پس از اتمام، نیاز به چند جلسه جهت پالیش جهت تثبت رنگ نهایی دارد.

مراقبت‌های پس از اصلاح طرح لبخند

نکاتی وجود دارند که برای افرادی که ار روش درمانی اصلاح طرح لبخند خود استفاده کرده‌اند، باید توجه شود تا بتوانند سالیان بسیار طولانی از اصلاح لبخند خود بدون هیچ گونه مشکلی استفاده نمایند.

 • بهترین راه برای حفظ رنگ ثابت اصلاح لبخند، استفاده از مسواک مخصوص و نخ دندا برای از بین بردن پلاک‌های بین دندان می‌باشد.
 • استفاده از دهان شویه می‌تواند کمک بسیار زیادی به سلامت دندان‌های شما کند.
 • از مصرف غذاهای سفت که سبب آسیب رساندن به دندان‌ها می‌شود پرهیز کنید و از یک رژیم غذایی مناسب و صحیح پیروی کنید.
 • از مصرف بی‌رویه نوشیدنی‌هایی همچون چای و قهوه خودداری نمایید و یا آن را کاهش دهید همچنین پس از مصرف این نوشیدنی‌ها از دهان شویه استفاده نمایید.
 • چنانچه ورزش‌های رزمی انجام می‌دهید، به پزشک خود اطلاع دهید تا از گارد ثابت ویژه استفاده نماید.
 • در صورت داشتن عادت‌های رفتاری نامناسب همانند دندان قروچه که سبب آسیب رساندن به مینای دندان می‌شود به پزشک خود اطلاع داده.
 • جهت چکاپ‌های ماهیانه خود به پزشک مراجعه نمایید.

انجام موارد بالا که روش‌های مراقبت از طرح اصلاح دندان می‌باشد به شما در داشتن اصلاح لبخند در سالیان بسیار زیاد کمک می‌کند و زیبایی را برای دندان‌های شما به ارمغان می‌آورد.

طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

اگر همیشه با دیدن تصویر خود فکر می‌کردید که می‌توانید برای خودتان یک لبخند ایده آل طراحی کنید، این بار شانس طراحی لبخند با شما است. طراحی دیجیتالی لبخند، درمانی است که به شما امکان می‌دهد لبخند جدید خود را با کمک دندانپزشک، دوباره بسازید. به عبارت دیگر، به جای اینکه دندانپزشک کار را بر عهده بگیرد، شما با راهنمایی دندانپزشک، خودتان مسئول نتیجه نهایی کار هستید.

اگر چه در هر زمان که نیاز باشد، دندانپزشک شما را راهنمایی کرده و توصیه‌های مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما در مورد طرح نهایی، نتیجه به سلیقه شما انجام می‌شود. این درمان نه تنها تضمین می‌کند که دندان‌های شما مانند مروارید سفید و کاملاً هماهنگ شود، بلکه چهره شما را از نظر ساختار و نسبت نیز زیباتر می‌کنند.

در چه صورت این درمان برای شما مناسب است؟

 • این امر در وهله اول به این بستگی دارد که آیا شما با درمان‌های معمول دندانپزشکی زیبایی، به چیزی که در نظر خود دارید، می‌رسید یا خیر.
 • اگر به دنبال چیزی بسیار شخصی‌تر باشید، طراحی دیجیتالی لبخند به شما کمک می‌کند لبخند خود را مجسم کنید.
 • بنابراین دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد گزینه (Digital Smile Design (DSD) یا طراحی لبخند انتخاب مناسبی است.
 • برای شروع، باید تصمیم بگیرید می‌خواهید لبخند شما چگونه باشد.
 • سپس، دندانپزشک وضعیت شما را ارزیابی کرده و توسط نرم افزارهای حرفه ای، طراحی منطبق با نظر شما را انجام می‌دهد. این کار شما را قادر می‌سازد تا از لبخند خود پس از انجام کار، تصور کاملی داشته باشید.
 • از همه مهم‌تر و بهتر اینکه می‌توان این طراحی را بر روی عکس و فیلم خود شما قرار داد تا به طور کامل برای نیازهای شما متناسب‌تر شود.
 • در این مرحله شما می‌توانید هرچه را دوست ندارید تغییر دهید. بنابراین کارایی و کیفیت درمان مطمئناً بیشتر است.

اصلاح طراحی لبخند چه مدت طول می‌کشد؟

با توجه به اینکه این یک روش شخصی سازی شده و بسیار وابسته به ذهنیت شماست، مدت زمان انجام درمان کامل نیز متغیر است. با این حال، مشاوره اولیه شما حداکثر یک ساعت طول می‌کشد. این مشاوره شامل گفتگوی مفصل با دندانپزشک و به دست آوردن برداشت کلی از نظر شما راجع به دندان‌هایتان و کارهایی است که باید انجام بشود. سپس در ملاقات بعدی طرح اولیه با یک سری ماکت در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا لبخند جدید خود را امتحان کنید.

بر این اساس تغییرات بعدی انجام خواهد شد. فقط زمانی که کاملاً از طرح ماکت‌ها راضی شوید، تصمیم به نهایی کردن درمان گرفته خواهد شد. بسته به وضعیت فردی شما، ممکن است فقط یک قرار ملاقات نیاز داشته باشید که یک دندان را جایگزین کنید. شاید هم نیاز به چند ملاقات داشته باشید که شامل روکش کردن، تاج، پر کردن و… باشد.

هزینه‌های طرح لبخند

دندانپزشکی زیبایی، فرایندی انتخابی است. یعنی از دیدگاه پزشکی ضروری در نظر گرفته نمی‌شود. به همین دلیل، بسیاری از شرکت‌های بیمه هزینه انجام فرایند‌های زیبایی دندان را پوشش نمی‌دهند. چنین گفته‌ای این سوال را در پی دارد که فرایند‌های زیبایی دندان چقدر هزینه دارند؟

هزینه کامپوزیت ونیر دندان در طراحی لبخند

ونیر‌های کامپوزیت به ازای هر دندان از 1 میلیون تومان تا 2 میلیون تومان هزینه داشته و از 5 تا 7 سال دوام دارند. هرچند شما ممکن است با انواع تبلیغات تخفیف کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ارزان مواجه شوید. اما حتما می‌دانید که بهترین مارک کامپوزیت دندان انواع مختلفی دارند که بر حسب کیفیت دسته بندی می‌شوند. بعلاوه مهارت و تجربه دندانپزشک نیز بر هزینه ونیر کامپوزیت تأثیر گذار است.

میزان ماندگاری طرح لبخند

درمان و زیباسازی دندان به ویژه اصلاح طرح لبخند مستلزم به توجه و مراقبت‌های ویژه به دهان و دندان می‌باشد. برای افزایش طول عمر دندان‌ها باید ابتدا بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کرده تا دندان‌ها آسیب نبینند، بعد از اینکه درمان روی آن‌ها صورت گرفت باید استفاده از مسواک، نخ دندان و دهان شویه را جهت حفظ سلامتی و نگ دندان در برنامه روزانه خود قرار دارد. توجه داشته باشید اصلاح لبخند هر 8 الی 10 سال به ترمیم و بازسازی نیاز دارد.

هزینه اصلاح طرح دندان

برای این روش نرخ دقیقی اعلام نشده است، هزینه اصلاح طرح لبخند به عواملی از جلمه مدت زمان، روش و میزان اصلاحات بستگی دارد. به هر میزان که زمان درمان شما بیشتر و یا اصلاحات انجام گرفته بر روی دندان شما بیشتر باشد، هزینه‌از که باید پرداخت شود نیز بیشتر خواهد بود. متاسفانه برخی از بیمه‌ها شامل هزینه اصلاح طرح لبخند نمی‌باشند و فرد تنها خود موظف به پرداخت هزینه خواهد بود.

عوارض اصلاح طرح لبخند

به طور کلی روش اصلاح طرح لبخند، عوارض زیادی ندارد. در صورتی که در هنگام بلیچینگ دندان از ماده‌های شیمیایی به دفعات مکرر استفاده شود، می‌تواند دوام و استحکام دندان را کم کند. همچنین ممکن است برای منظم نمودن دندان‌ها از روش ارتودنسی استفاده شود که ممکن است در صورت عدم مهارت کافی دندانپزشک، همراه با درد باشد. اما ایمپلنت دندان در صورتی که با شکست مواجه نشود عوارضی ندارد.

هدف از انجام طراحی لبخند چیست؟

هدف اصلی از انجام طراحی لبخند، این است که بتوان شکل دهان و فک مراجعین را به صورتی تغییر داد که هماهنگی بی نقصی بین دندان‌ها، ماهیچه‌های صورت و استخوان‌بندی فرد ایجاد شود. لازم است توجه داشته باشید، که زمان انجام طراحی لبخند، علاوه بر بوجود آوردن چهره و فکی زیبا برای فرد متقاضی، باید نکاتی را در خصوص سلامت او نیز رعایت کرد. بدست آوردن نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز با عملکردی مناسب و سالم، نیازمند آن است که طراح لبخند شناخت بالایی نسبت به اجزای فک شخص مورد نظر داشته باشد. این اطلاعات حول محور استخوان‌بندی، ماهیچه‌های فک، مفصل‌ها و بافت‌های لثه خواهند بود.

بهترین نوع طراحی لبخند

طراحی لبخند افراد مراجعه کننده، باید کاملا مطابق با چهره و استخوان‌بندی آن‌ها انجام شود. در واقع، کسب اطلاعات در زمینه ویژگی‌های منحصر به فرد فک بیمار توسط طراح، کمک می‌کند تا طراحی لبخندی را اجرا کند که چهره فرد را خوشایندتر نشان دهد. بنابراین بهتر است گزینه‌های روی میز پزشک خود را که به صورت از پیش تعیین شده برنامه‌ریزی گردیده‌اند را فراموش کنید! در واقع، شما باید طرح زیبایی و درمانی را برگزینید که با توجه به بودجه، پوشش بیمه، سلامت، ساختار چهره و محدودیت‌های شما در نظر گرفته شده است. این نوع طراحی لبخند به اصطلاح “شخصی‌سازی شده” یا طراحی لبخند “Costume” عنوان می‌گیرد.

6 نکته مهم درباره طراحی لبخند

در بخش زیر، به بررسی 6 نکته در زمینه طراحی لبخند پرداخته‌ایم. در صورتی که متقاضی انجام این درمان هستید، با مطالعه این نکات آگاهی خود را افزایش دهید و انتخابی مناسب‌تر داشته باشید:

 1. انجام برخی از طراحی‌های لبخند، تنها به روکش ونیر نیاز خواهد داشت.
 2. در برخی دیگر از طراحی‌های لبخند، علاوه بر روکش ونیر، به روکش سرامیکی نیز احتیاج خواهد بود. روکش‌های سرامیکی زمانی برای شما مناسب‌اند که دارای دندان‌هایی ضعیف باشید.
 3. گاهی اوقات، ممکن است دندانی که در طرح لبخند جای می‌گیرد، افتاده باشد یا کشیده شده باشد. در چنین شرایطی، شما پل سرامیکی به همراه پانتیک بیضی شکل نیاز دارید یا باید انجام ایمپلنت با تاج سرامیکی را انتخاب کنید.
 4. در صورتی که در طرح لبخند شما، بیش از یک دندان را از دست داده‌اید، باید چندین ایمپلنت را در فک خود جای گذاری نمائید. همچنین، شما می‌توانید انجام پروتز دهانی به همراه ایمپلنت را در بین گزینه‌های خود قرار دهید.
 5. در صورتی که بخش زیادی از لثه‌های شما در حین خندیدن مشاهده می‌شود، یا در صورتی که لثه‌های شما در یک راستا نبوده و ظاهری نامرتب دارند، باید از “لیفت لثه” کمک بگیرید. این نوع درمان زیبایی، به کمک لیزر انجام می‌شود و باعث می‌شود تا هنگام لبخند زدن، بخش کمتری از لثه شما دیده شود.
 6. در صورتی که تنها برای برخی از دندان‌های خود از ونیر و کامپوزیت استفاده کرده‌اید، برای باقی دندان‌ها “سفیدی” انجام می‌شود تا ظاهر کلی دندان‌های شما را یکسان و هماهنگ کند.

آیا طراحی لبخند برای افراد سیگاری مناسب است؟

به صورت کلی، انجام طراحی لبخند برای افرادی که سیگار می‌کشند مانعی ندارد و کاملا مناسب است؛ البته این موضوع به نوع طراحی لبخندی که قصد پیاده‌سازی آن را دارید نیز بستگی دارد. افرادی سیگاری، بیشتر محتمل هستند که به بیماری‌های لثه‌ای یا پریودنتال دچار شوند. همچنین، سیگار در روشن‌سازی و سفید کردن دندان‌ها، می‌تواند محدودیت‌هایی را بوجود آورد. گاها دیده شده است که کاشت ایمپلنت برای افراد سیگاری دارای نتایج موفقیت‌آمیزی نبوده است؛ به این دلیل که از ساختار استخوانی ضعیفی برخوردار هستند.

Wisdom tooth surgery

دندانپزشک متخصص اصلاح طرح لبخند در شیراز

اگر به دنبال برترین دندانپزشک متخصص اصلاح طرح لبخند در شیراز هستید، ما به شما دکتر مریم امیدی را معرفی می‌کنیم. دکتر مریم امیدی دندانپزشک متخصص با دارا بودن 7 سال تجربه کاری در درمانگاه‌های تخصصی شیراز با بهره گیری از تکنیک‌های نوین درمانی و استفاده از برترین مواد برای دندان با قیمتی بسیار مناسب زیبایی را برای دهان و دندان شما به ارمغان می‌آورد. دکتر امیدی متخصصی با تجربه در عرصه‌های مختلف دندان از جمله، ایمپلنت، ترمیم کانال ریشه و … همواره در خدمت شما عزیزان می‌باشند.